van alles wat

IJsblok 1 schilderij olieverf 1 bij 1 meter van 2021
IJsblok 1 schilderij olieverf 1 bij 1 meter van 2021
Gerry als Maria in 'De Verkondiging' 200x100 cm
Gerry als Maria in 'De Verkondiging' 200x100 cm
He graf van Johannes de Doper met titel 'De belofte van het graf'. 200x110 cm
He graf van Johannes de Doper met titel 'De belofte van het graf'. 200x110 cm
deel van vierluik van vier meter uit 2016 'Virtue and Hope',
deel van vierluik van vier meter uit 2016 'Virtue and Hope',
zie reisverslagen met oa Rusland en Indonesië
zie reisverslagen met oa Rusland en Indonesië
met Paul in Indonesië
met Paul in Indonesië
Tiblisi Georgië - reisverslag - aquarel
Tiblisi Georgië - reisverslag - aquarel
Wilma in opdracht
Wilma in opdracht
paaswerken 2 x 1x1 meter 2021
paaswerken 2 x 1x1 meter 2021

Over mijzelf:  Sinds 2021 ben ik te vinden bij de kunstenaarscollectief exto. www.pardoelfreek.nl  Kijk hier bij kustenaars  en dan mijn naam pardoel freek. Eerder in de jaren tachtig exposeerde ik tweemaal in Vogelenzang en verkocht ik aquarellen bij galerie Frenhofer van Jan Heemstra in Enschede. In die jaren werkte in opdracht aan diverse portretten en vijf werken in olieverf voor bedrijven/particulieren in Amsterdam e.o. Geboren in 1954. Ik  kreeg een gezin en studeerde geschiedenis waarmee ik mijn inkomen verwierf tot voorkort.

Opleiding: 15-16 jaar - opleiding acte Tekenen Bij Henk Ames in Bloemendaal en opleiding VU leraar nog eens tekenen 2e graads in 1980 (lerarenopleiding). Vervolgens heb ik met behulp van de beeldend kunstenaar Paul Koning mijzelf verder ontwikkeld. Zo leerde Paul mij de plaats van kleuren kiezen of zelf linnen opspannen.

Thema’s: Mijn centrale thema is hoop. In de Westerse cultuur hebben het verlangen naar een betere en nieuwe Wereld verbeeld in een Nieuw Jeruzalem. Hier heb ik me in de jaren 2014-2018 op gericht. Daarnaast maken de gebeurtenissen in Syrië veel indruk op me en heb ik daar werk aan gewijd. De hoop op een nieuw perspectief is mijn centrale punt de laatste jaren verbeeld in de serie  ‘Nieuwe Heiligen’.

Maakproces: Ik werk heel veel met lagen. Dat betekent dat een ondergrond eerst goed moet drogen voordat je verder kan. Hoe kom je op een idee? Nu bij mij is dat veel schetsen, waarbij ik de kleur voor ogen zie. Soms maak ik dan een foto die ik op een PC inkleur. Het schilderen zelf kan dagen duren omdat je veel moet kijken of alles op de juiste plaats zit.  Daarna komt nog het vernissen en vervoer van een werk als het in bezit van een ander komt. Dit alles maakt dat een werk veel tijd in beslag neemt.

Wat zijn de prijzen: Klein (in omvang) schilderijen zijn er rond de €300 en werken van twee meter zijn er van €1500 tot €5000. De prijs is afhankelijk of een lijst inclusief is, of het werk verzonden of weggebracht kan worden e.d. De prijs is daarmee afhankelijk van omstandigheden. Voor portretten is de prijs afhankelijk van materiaal en formaat. Een 100 tal schilderijen staan op exto met prijzen, zie aldaar.

Bezoek mogelijk: Ik werk in Haarlem en bezoek is altijd mogelijk van woensdag tot zaterdag. Als je wil langskomen doe dat dan niet onverwachts (in normale tijden ben ik veel op reis) maar stuur even een mail: fpardoel@outlook.com

Deel deze pagina